Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Güvenlik Sertifikası, kredi kartı güvenliği üzerine hazırlanmış bir takım güvenlik yazılımı olan ssl sertifikası aslında sertifikadan ziyade bir kod yazılımıdır.

Güvenlik sertifkaları genelde İnternet üzerinden ödeme sistemlerinde en çokta e-ticaret sitelerinde kullanılır.

SSL (Secure Sockets Layer) Yani ; Güvenli Giriş Katmanı anlamına gelmektedir.

SSL Sertifikası iki web ortamı arasında gönderilen bilgilerin üçüncü kişi veya sistemlerce çalınmasını önlemek için üretilen bir şifreleme mekanizmasıdır.

Özellikle E-ticaret siteleri ile bankalar arasında kredi kartı bilgilerinin paylaşımını esnasında kullanılmaktadır.

E-ticaret sitenizin güvenliğini sağlayabilmek için SSL Sertifikasına ihtiyacınız vardır.

SSL Güvenlik Sertifikası sitenizde tam ve kesin bir koruma sağlar. Kredi kartı bilgilerinizin çalınma riski tamamen ortadan kaldırır. Gönderilen bilginin sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar.

Örneğin E-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterinizin kimlik ve kredi kartı bilgileri sitenizden çıkmadan önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece bunu bankanız tarafından deşifre edilebilir. Bir başka kişi veya sistemler bu bilgiyi deşifre edemez.

Şifreleme 128/256 bit düzeyinde şifrelenmektedir. Şifrelemede her harf veya sayı karakteri 8 ile 16 kat fazlası rakam veya harfler ile şifreli olarak gönderilmektedir.

Yani sizin 16 haneli kredi kartı numaranız 256 karakterli karmaşık bir şifre olarak gitmektedir.

Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Bu sayede bilginin çalınma olasılığı kalkar.

Sitelerde SSL olup olmadığını internet üzerinden alışveriş esnasında tarayıcınız küçük asma kilit gösterirse ve adres çubuğunda http yerine https ile başlar ise, o zaman bilin ki sitede SSL Sertifikası vardır. SSL sertifikası olan sitelerde de tereddüt etmeden alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Elegance Xenon Laser Sistemleri

Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?