Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Lazer Kumaş Kesim Makinası
Tarafından gönderildi: Administrator Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Mayıs 2, 2018

Lazer Kumaş Kesim Makinası

Tekstil önemli bir sektör olarak karşımıza çıkıyor. Girişimcilerin bu sektöre yönelmesi ve ilginin artması bu alanda yeni makinalar ortaya çıkmasını ve işlere yeni bir boyut katılmasını sağlıyor. Lazer kumaş kesim makinası ve bunlara benzer makinalar ile işler daha kolay ve hızlı hallediliyor. Hız ve işlemedeki düzgünlük ise müşterilerin bu makinaları kullanan işletmeleri tercih etmesini sağlıyor. Alınacak bir lazer kesim makinası ile kumaşların kesilmesi birçok sorunu ortadan kaldırarak kısa sürede mümkün oluyor.

Lazer Kumaş Kesim Makinası Fiyatları

Öncelikle lazer kesim ile ölçü ayarlamak çok kolay ve hassas oluyor. Çok küçük toleranslar ile kumaş kesimi bu makinalar ile sağlanıyor. Normal bir işçinin kumaşı kestiği düşünüldüğünde düz bir çizgi üzerinde kesici alet ile kesim yapıldığında 0,01 mm toleransı yakalaması imkânsızdır. Fakat lazer kumaş kesim makinası ile bu imkânsız olmaktan çıkıyor. Çok hassas kesme işlemi gerçekleştiren bu makina işlerin hem hızlı hem de sağlıklı olmasına fırsat veriyor.

Ayrıca lazer kesimde kumaş eritilerek kesiliyor. Bu ise kesici alet ile kesildiğinde ortaya çıkan ip kaçması vb. sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. Bu gibi durumlarda ürünlere 2. Bir işçilik gerekebilirken lazer kesimde bu ek işlemler ortadan kalkıyor. Erittiği için kesilen kısımlar yapışıyor ve herhangi bir ip kaçması, yırtılma, kötü görüntü oluşmuyor.

Lazer Kumaş Kesim Makinası Özellikleri

Öncelikle lazer kesim makinesi çeşitlerinin bilgisayar ile bağlantılı olmaları ile dikkatleri çekiyor. USB bağlantısı ile herhangi bir işlem bilgisayarlarda planlandıktan sonra makinanın beynine aktarılabiliyor. Bu ise hassas olmaya farklı bir boyut katıyor. Ayrıca makinalar yapılan kesme işleminin ardından kumaşın rahatlıkla alınması için bal peteği ve kılıç tabla ile birlikte teslim ediliyor. Bu kısımlar sayesinde kesme işlemi kusursuz gerçekleşiyor. Göz ile kontrole de imkân tanıyan makinalar lazer ile kesilen yeri gösteriyor.

Bu ise dışarıdan da kontrole imkân tanıyor. Ayrıca paneli sayesinde işlemin ilerleyişi kolaylıkla takip edilebiliyor. Emniyet kilidi ise olası kazaların önüne geçilmesini sağlıyor. Ayrıca lazer kumaş kesim makinası arka kısmında bir boşluk içeriyor. Bu boşluk sayesinde ürünler arkaya doğru itilebiliyor. Bu ise hareket kabiliyetini artıran bir özellik oluyor. Aynalar ise lazer ışınının kayıpsız olarak kumaşa ulaşmasını sağlıyor. Bütün bu özellikler bu makinayı satın alan firmalara fark katıyor.

Lazer Kumaş Kesim Makinası Özellikleri ve Fiyatları

İşletmelere değer katan lazer kumaş kesim makinası bu alanda hizmet veren firmaların bir numaralı tercihi oluyor. Yüksek işleme kabiliyetleri, hızları, hassas olmaları, tasarruflu olmaları ve birçok işçinin yapamayacağı işi yapabiliyor olmaları bu makinalarının satışını kolaylaştırıyor. Sektörde hızlı olmak önem taşıyor. Makinalaşmanın arttığı bu dönemde lazer özelliği ile kesim yapan bu makinalar firmalara farklı bir boyut katacak ve ilerleyişlerinin hızlanmasını sağlayacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?