Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Lazer mdf kazıma makinesi
Tarafından gönderildi: Administrator Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Haziran 4, 2018

Lazer MDF Kazıma Makinesi

Geçmiş zamanlarda el işçiliği ile yapılan zahmetli işçiliklerin yerini artık lazer MDF kazıma makinesi alıyor. Bunun sebebi işletmelere hız kazandırması ve daha çok ürün üretilmesi olarak gösteriliyor. Bu ise fiyatları doğrudan etkiliyor ve düşürüyor. Lazer kesim makinası ile işletmeler hem daha hassas ürünler işliyor hem de çok kısa sürede işlemleri tamamlıyor.

Lazer MDF Kazıma Makinesi Çeşitleri

Bu ürünlerin en büyük özelliği olarak temiz işleme kabiliyetleri gösteriliyor. Yaptıkları hızlı ve kaliteli işleme ile estetik bir görünüş aranan hediyelik sektöründe büyük ilerleme kaydediyorlar. Buna ek olarak işleme hızları da oldukça yüksektir. Sadece MDF işlemek ile kalmayan bu makineler kontrplak, sunta gibi ürünleri de işleyebiliyor.Lazer MDF kazıma makinesi hakkında bilinen diğer bir özellik ise hassasiyet olarak karşımıza çıkıyor. Bu cihazlar yaptıkları işlemlerde çok düşük hassasiyet ile çalışıyor. Bu ise bir insanın yapamayacağı kadar hassas olması anlamına geliyor. Sonucunda ise harika hediyelik eşyalar açığa çıkıyor. Harika olan bu ürünlerin satışı da çok kolay oluyor. Hediyelik sektöründe estetik görünüşün öneminin fazla olduğu bilinen bir gerçektir. Bu estetik şıklık lazer kazıma makinesi ile sağlanıyor.

Lazer MDF Kazıma Makinesi Fiyatları

Öncelikle lazer MDF kazıma makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken temel nokta işlenecek olan MDF türü oluyor. Tür olarak kast edilen MDF’nin içerdiği reçine miktarı, kalınlık gibi özelliklerdir. Reçine oranı fazla olan MDF için daha güçlü lazere sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekebiliyor. Ayrıca eğer kesim işlemi yapılacaksa 20 mm’yi geçen MDF ürünlerin tercih edilmemesi gerekiyor. Lazer MDF kazıma ve lazer kesim makinesi alınırken kapasite, lazer gücü gibi özelliklere dikkat edilmesi büyük önem taşıyor. Elde olan işlenecek ürünün boyutları ve yapısı seçimi yapılacak makineyi belirleyen ölçüt olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer MDF Kazıma Makinesi Çeşitleri ve Fiyatları

Lazer MDF kazıma makinesi birçok anlamda işletmelere yardımcı oluyor. Tercih edilmelerinin ilk sebebi ise zaman kazancı ve temizlik oluyor. Aynı parçayı freze tezgâhında işlemek istersek çok daha zahmetli bir süreç ile karşı karşıya kalınabilir. Bunun yerine lazer MDF kazıma makinesi ile saniyeler içerisinde işlem gerçekleştirilebilir. Ayrıca freze tezgâhında işlem yapılan ürünün yüzeyinin temizlenmesi gerekebilir. Bu cihazlarda ise temizlik tamamen ortadan kalkmıştır ve gerek duyulmamaktadır. Lazer kazıma makinelerini tercih eden işletmeler bu avantajlardan faydalanıyor. Malzeme sabitleme olayı olan freze tezgâhlarından farklı olarak böyle bir süreç yine bu cihazlarda bulunmuyor. Sonucunda ise işlemler çok daha hızlı tamamlanıyor. Bahsi geçen avantajlardan faydalanmak için lazer kazıma makineleri tercih edilebilir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?