Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Çift Kafalı Lazer Kesim Makinası

Çift kafalı lazer kesim makinası; Günümüzde sanayinin gelişmesi birçok ürüne karşı ihtiyacın oluşmasına sebebiyet veriyor. Farklı alanlarda farklı teknolojik aletlere ihtiyaç duyulabiliyor. Bunlardan birisi de teknolojinin büyük anlamda ihtiyaç duyulduğu sürekli üretim yapılan fabrikalar oluyor. Sürekli üretim yapılan fabrikalarda alınan ürün kesiksiz ve sürekli olarak çıkıyor. Bu çıkan ürünün belirli ölçülerde kesilmesi ve ona göre ayarlanması gerekiyor. Bu şekilde paketlenmeleri gerekiyor.

Bu noktada devreye kesiciler giriyor. Mekanik kesiciler ile yapılan işlemler eskiden günümüze kadar sık sık kullanılıyordu. Bu kesiciler çeşitli sorunlar ortaya çıkarabiliyordu. Bunun yerine günümüzde lazerli makinalar kullanılmaya başlıyor. Çift kafalı lazer kesim makinası ile birçok sorun ortadan kaldırılarak eşsiz bir deneyim sağlanabiliyor. Birçok metal aksamlı kesim makinasının çıkardığı sorunlar da ortadan kaldırılmış oluyor.

Lazer kesim makinaları genel anlamda incelendiğinde 5000 dolar ile 10000 dolar arasında ürünlerin mevcut olduğu gözlemleniyor. Bu ürünlerin piyasaya çıkışları hiç şüphesiz ihtiyaçlar sonucunda oluyor. Birçok farklı lazer kesim makinası bulmak mümkün oluyor. Daha yüksek işlem kapasitesine sahip olan çift kafalı lazer kesim makinası ise 9000 dolar gibi fiyatlara satılıyor.

Bu fiyata alınacak bir ürün ile uzun süreli olarak kesim işlemleri tamamlanabiliyor. Bu kesim işlemi çok hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu sayede işletmeler kazançlarını artırıyor. Ayrıca iş gücü de hafifliyor. İş gücünün hafiflemesi ve sürenin kısaltılması işletmelere kapasite sağlıyor. Daha yüksek kapasitede işler bu şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Temel Özellikleri

Genel özellikleri açısından incelendiği takdirde ilk olarak karşımıza çalışma alanının 1600mm*1000 mm olduğu göze çarpıyor. Çalışma tablasının ise iki farklı seçenekle sunulduğu gözlemleniyor. Bunlardan birisi bal peteği diğeri ise kılıç tabla olarak belirtiliyor.

Lazer gücü ise bu cihazlar 80W, 130W, 150W ve 100W olabiliyor. İsteğe göre ve kesilecek ürün kalınlığına göre bu lazerler içinden de seçim yapılması gerekiyor. Lazer tipi ise CO2 lazer tüptür. Soğutma sistemi bu cihazlar için büyük önem taşıyor. Yeterli soğutmanın yapılmaması cihaza zarar verebilir. Bahsi geçen lazer kesim makinasında su soğutma ve koruma sistemi bulunuyor. Bu ise istenmeyen kazaların önüne geçiyor.

Neden Tercih Edilmelidir?

Tercih edilmesi için birçok sebep ortaya atılabilir. Bunlardan ilki hiç şüphesiz kazanılacak olan hızdır. Diğer bir avantaj ise bu cihazların yüksek oranda verimli çalışıyor olmasıdır. Verimlilik bir şirket için en önemli noktadır.

Eğer yeterli düzeyde verimlilik yok ise kazanç yerine zarar açığa çıkabilir. Bu sorunun engellenmesi için birçok işletme lazer kesim makinesi tercih etmektedir. Bu sayede yapılan yatırım ile yüksek oranda tasarruf sağlanıyor.

Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?