Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Tarafından gönderildi: Xenon Laser Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Mart 7, 2022

LAZER KESİM MAKİNELERİ VE KULLANIM ALANLARI

Lazer Kesim Makineleri Ve Kullanım Alanları

Günümüz teknoloji çağı ve bugün özellikle çoğu şeyin üretimi seri olarak yapılıyor. Seri üretimin en önemli özelliği maliyetin düşürülmesi ve insan gücüne olan ihtiyacın ortadan kaldırılmasıdır. Bir materyalin seri üretime geçebilmesi için sistemin hatasız bir şekilde çalışıyor olması gerekir. Bu da kullanılacak olan makinelerin hem hassas hem de hatasız çalışmasına imkan sağlayacaktır. Lazer kesim makineleri ise bahsettiğimiz seri üretim işlemlerinde bir parçanın kesilmesi, yontulması gibi durumlarda kullanılır. Bugün pek çok işletmede lazer kesim makineleri kullanılır.

Lazer Kesim Makinelerinin Kullanım Alanları

Lazer kesim makineleri cam materyallerin kesilmesinde, tekstil ürünlerinin kesilmesinde ve plastik kesilmesinde kullanılmaktadır. Birçok sektörde ihtiyaç duyulan bu makineler sayesinde üretim kesintisiz bir şekilde devam eder. Ayrıca bu makineler kullanılarak kişiye özel ürünlerin tasarım ve üretimi de yapılmış olur.

Lazer kesim makinelerini kullanmak için herhangi bir kalıba ihtiyaç yoktur. Yapılması gereken projenin ve tasarımın bilgisayar sistemi üzerine yüklenmesidir. Bilgisayar sistemi lazere vereceği komutla birlikte kesim işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında hata payı sıfıra indirilmiştir.

Lazer Kesim Makinesinin Bölümleri

Lazer kesim makineleri toplamda 5 bölümden oluşur. Bunlar lazerin kaynağı, makinenin gövdesi, hareketli motorlar, soğutma, güç kaynağı ve vakum motoru son olarak kontrol kartıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz lazer kaynağı makinenin kullanım alanlarını da belirleyecektir. Örneğin metal ya da cam tüp kaynağı ahşap, deri, kumaş ve plaksi gibi malzemelerin kesiminde kullanılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?