Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Tarafından gönderildi: Xenon Laser Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Mart 15, 2022

LAZER MARKALAMA MAKİNELERİ NASIL ÇALIŞIR ?

Lazer Markalama Nedir?

Lazer markalama bir ürünün sahibinin, markasının belirlenmesi amacıyla üzerine yapılan bir çeşit baskı işlemine verilen isimdir. Bu işlem esnasında uygulanan ışın sayesinde ürün üzerine kalıcı bir kod eklenmesi sağlanmış olur. Lazer markalama fiber, karbon ve UV gibi uygulamaları kapsar.

Bu uygulama yüksek hızlı hatlarda hareket eder. Otomasyon sistemi sayesinde çelik, alüminyum, bakır, seramik, plastik ve cam gibi ürünler başta olmak üzere birçok metaryelin üzerine marka basımı yapılabilir.

Lazer markalamanın amacı ürün üzerine özellik, seri numarası, son kullanma tarihi, parça kodu ve barkod gibi kimlik kodlarının işlenmesi sağlanır.

Lazer Markalama Makinaları Nasıl Çalışır? 

Lazer markalama makinaları baskı esnasında yoğun bir ışın kullanır. Ürünün üzerine yansıtılan ışın yüzeyi yakarak tepkimeye girer. Bu işlem belirlemiş yüzeyi kapsadığı için belli bir alanla sınırlı tutulabilir. Uygulama yapıldıktan sonra her türlü okuma sağlanabilir. Baskı kalitesinin yüksek olması ve yapılması istenilen baskının tam olarak çıkması ise en önemli tercih nedenleri arasında bulunur. Lazer markalama yapılmış bir ürünün güvenirliği de artırılmış olur. Ürün üzerine yapılan baskı sonrasında diğer etiket türlerinde olduğu gibi solma, kavlama gibi sorunlarla karşılaşılmaz. 

Lazer markalama sayesinde ürüne olan güven artırılacağı ve ürün üzerindeki hakimiyet ve kontrol sağlanabileceği için kullanılması bazı sektörlerde büyük önem taşımaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?