Blog

Tarafından gönderildi: Xenon Laser Kategori: Blog Yorumlar: 0

LAZER MARKALAMA MAKİNESİ NASIL KULLANILIR ?

Lazer Markalama Makinesi Nasıl Kullanılır?

Baskı teknolojisinin en üst seviyeye çıktığı günümüzde şu an hem güvenilirlik hem de kalite bakımından en üst seviyede olan lazer markalama tekniğidir. Bu uygulama herhangi bir yüzeye baskı şeklinde yapılmaktadır. Aşağıda lazer markalama işleminin nasıl yapıldığını anlatalım istedik, ancak sistemin amacının ne işe yaradığını bilmek kullanım sahası konusunda kafanızda fikir oluşmasını da sağlayacaktır. 

Örneğin demir, ahşap, cam, plastik ya da bakır gibi malzemelerden üretmiş olduğunuz ürünlerinizin üzerine son kullanma tarihi, firmanızın logo ya da iletişim bilgileri, barkod gibi ürünü tanıtmaya yönelik olan her türlü bilginin basılmasını sağlayabilirsiniz. Sistem bilgisayar aracılığı ile çalıştığı için belli bir alana baskı işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz. Baskı işlemi sonrasında herhangi bir bozulma ya da bilgilerin kaybolması gibi bir durum söz konusu değildir.

Lazer Baskı Makinesi

Lazer markalama makinası kullanılırken seri üretim de gerçekleştirilmiş olur. Bu sayede insan gücünden tasarruf sağlanır firmaya bu işlemi yapabilmek için ihtiyaç duyduğu hız ve yüksek kalitede verilmiş olur.

Lazer markalama makinaları farklı çeşitlere sahiptir. Bu makinaların her birinin farklı çalışması da bundan kaynaklanır. En doğru kullanım için çalışacağınız malzeme ve makinanın bu işlem için uygun olması gerekir. Lazer markalama makinası kullanılarak basılan bilgiler ürünün güvenliğinin de artmasını sağlar. Yani ürünün taklit ya da orijinal olduğu da bu baskı sayesinde belli olacaktır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?