Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Tarafından gönderildi: Xenon Laser Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Mart 10, 2022

LAZER KAZIMA MAKİNESİ NEDİR ?

Lazer Kazıma Makinesi  Nedir?

Lazer kazıma makinesinin görevi bir ürünün marka bilincinin oluşturulmasını sağlamaktır. Örneğin promosyon ürünleri ele aldığımızda bu ürünlerin kullanıma bağlı olarak yıpranması markanın görünürlüğüne zarar verebilir. Lazer kazıma tekniğinde ise böyle bir sorun yoktur. Promosyon ürün üzerine markanın basılı olması ürünün son kullanımına kadar kalıcı olmasını sağlayacaktır. Lazer kazıma teknolojisi bilgisayarlı bir teknoloji olduğundan dolayı hata payı sıfırdır. Ürünün projelendirilerek bilgisayara yüklenmesi neticesinde istenilen her türlü kazıma işlemi gerçekleştirilebilir. 

Lazer kazıma teknolojisinde kazımanın yapılabileceği ürün çeşitlendirilmiştir. Yani istediğiniz farklı ürün üzerine kazıma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda örnek olması açısından birkaç tane basit ve sık tercih edilen kazıma işlemi hakkında bilgi verelim.

Lazer ile Metal Şişelerin Markalanması 

Lazer baskı teknolojisinde yoğun bir ışın kullanılır ve kazınması istenilen bölgeye bu ışınların gönderilmesi sağlanır. Işınlar yüzeye temas ettiğinde yakma işlemi gerçekleştirilir ve bu sayede kazıma işlemi başlatılmış olur. Metal şişelerin markalanmasında en çok tercih edilen bardak altları ve çatallardır. Çatallar üzerine ya da bardak altlıklarına kazıma teknolojisi kullanılarak marka, desen ya da herhangi bir baskının yapılması sağlanabilir. Restoran, bar gibi alanlarda sıklıkla gördüğümüz bu materyaller marka bilincini oluştururken aynı zamanda ürüne dekoratif bir oluşum kazandırmış olacaktır.

Lazer ile Markalanmış Bar Bardakları

Lazer kazıa işlemi özellikle pazarlama sektöründe çok fazla tercih edilmektedir. Barlar gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde logonuzun eklendiği ürünlerle müşterilerinize siparişlerini teslim edebilirsiniz. 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?