Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

Tarafından gönderildi: Xenon Laser Kategori: Blog Yorumlar: 0 Posta tarihi: Mart 25, 2022

LAZER KESİM MAKİNESİ NEDİR ?

Lazer Kesim Makinesi Nedir? 

Bazı materyalleri lazer ışınları kullanarak kesmek gerekir. Lazer kesim makinesi malzemenin üzerinden belli bir katmanın kesilmesini sağlamak ya da malzemeyi istenilen yerden kesmeye yarayan cihaza verilen isimdir. 

Lazer kesim makineleri çok uzun yıllardan beri birçok sektörde kullanılmaktadır. Üzerine yapılacak olan eklemeler sayesinde farklı nitelikteki malzemeler üzerinde işlem yapılabilir. Plastik malzemelerden tutunda cam ve tekstile varıncaya kadar hemen hemen her türlü malzemeler lazer kesim makineleri tarafından işlenebilir.

Lazer Kesim Makineleri Hatasız Çalışır

Lazer kesim makineleri yapıları gereği hatasız olarak çalışırlar. Özellikle elle yapılması zor olan ve çok uzun sürecek olan tüm işlemler yüksek bir hızda hatasız olarak bu makineler tarafından gerçekleştirilebilir. Kesme işlemi sıradan kesmeye göre hatasız olduğu kadar pürüzsüz olarak da gerçekleşebilir. Yani kesme ya da yontma gibi işlemler sonrasında tekrardan bir işlem yapılmasına ihtiyaç duyulmaz.

Lazer kesim makinelerinin kullanımı genelde seri üretim gerektiği durumlarda ya da bir malzemenin elle düzeltilmesi mümkün olmadığı anlarda yapılır. Hızlı işlem yapma özelliğinden dolayı işin daha hızlı tamamlanmasına imkan sağlar.

Lazer kesim makinelerini kullanırken güvenliğe çok önem verilmesi gerekir. Çünkü diğer kesici aletler gibi olmadığından dokunduğu anda kesim işlemi gerçekleştirilir. Dolayısıyla kesmek istediğiniz yerde projenizin ve kalıbınızın hatasız olması gerekir. Hatalı yapılan bir işlemde tüm seri hatalı çıkacağı gibi hata payını sıfıra düşürmeniz halinde de hatasız sonuçlar elde edilecektir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?