Whatsapptan bilgi almak için
Tıklayınız

lazer cam tüp
Tarafından gönderildi: Administrator Kategori: Blog Yorumlar: One Comment Posta tarihi: Mayıs 28, 2018

Lazer Cam Tüp

Lazer cam tüp; Lazer ışınları birçok farklı alanda kullanılabiliyor. Yüksek ışık yoğunlukları sayesinde sanayide de birçok alanda kullanımları mümkün olabiliyor. Markalama, kesim ve kaşe gibi işlemlerde lazer teknolojilerinden yararlanılabiliyor. Eski usul olan mekanik yöntemlerin yerini almaya başlayan bu metot sayesinde üretimlerdeki hız ve kalite artırılıyor.

Ayrıca yapılan işin maliyeti de düşürülüyor. Lazer ile çalışan makineler ortaya çıktıktan sonra farklı ve yeni bir alan daha yaygınlaşmaya başlıyor. Bu alan ise var olan lazer kesim makinası ürünlerinin yedek parçaları olarak karşımıza çıkıyor. Farklı yedek parçalara zamanla ihtiyaç duyulabiliyor. Lazer cam tüp, lazer lens, salyangoz motor, su soğutucu ve hava üfleme motoru gibi yedek parçalar sitemizde yer alıyor.

Co2 Lazer Cam Tüp

Lazer cam tüp yedek parça olarak satışı gerçekleşen bir lazerli makine parçasıdır. Farklı marka ve modelleri bulunan bu lazer cam tüp çeşitleri makine türüne göre değişiklik gösterebiliyor. Burada türler arasındaki farklılığı oluşturan kısım ise güç oluyor. 100-130 Watt güce sahip ürünler olduğu gibi 75-90 Watt ürünler de bulunabiliyor. Burada lazer kesici makine veya markalama makinesine göre bir seçim yapılarak satın alma işleminin gerçekleştirilmesi büyük önem taşıyor.

Lazer Cam Tüp Fiyatları

Lazer cam tüp içerisinde bulundurdukları maddeler sayesinde ışık yoğunluğunu artırabiliyorlar. Lazer cam tüplerdeki cam borular içerisinde yüksek basınç altında sıkıştırılma işlemi gerçekleşmiş olan karbondioksit gazı içeriyorlar. Buna ek olarak helyum ve azot gazları da yine bu tüpler içerisinde sıkıştırılmış olarak yer alıyor. Burada gazların sıkıştırılmış olması sayesinde bir gerilim oluşturuluyor.

Yüksek gerilim üzerinden ise alçak akım geçiriliyor. Sonucunda ise lazer ışını oluşuyor. 75 watt ile 150 watt arasında değişen değerlere sahip olan lazer cam tüpler lazer ile çalışan makineler için büyük önem taşıyor. Buna ek olarak lazer kesim makinesi ürünlerinin içerisinde yer alan lazer cam tüp 8000 saat kullanım ömrü sunuyor. Sonucunda ise cam tüp sayesinde maliyet azaltılmış oluyor. Bu tüplerde soğutma işlemi de gerçekleşiyor. Soğutma işlemi dakikada 10 litre su ile sağlanıyor. Soğutma işleminin yeterli olması önem taşıyor. Yanlış bir soğutma durumunda istenmeyen kazalar olabiliyor.

Co2 Lazer Cam Tüp Fiyatları

Lazer cam tüpler eğer türlerine ayrılmak istenirse burada tek ayırma seçeneği olarak güç değerleri ortaya çıkıyor. Ne kadar fazla güce sahip ise yaptığı işlem daha hızlı olabiliyor. Güçlü lazerler ile yapılan işlemler daha hızlı gerçekleşiyor. Buna ek olarak daha kalın parçalarda bile kesim işlemi çok kaliteli şekilde tamamlanabiliyor. Bu fark ise maliyeti etkiliyor. En yüksek değer olan 150 W değerindeki cam tüpler 1100 Dolar gibi fiyatlara satılabiliyor. Daha düşük güç değerlerine sahip olanlar ise 550 Dolar’a kadar düşebiliyor. Fakat yüksek değerlere sahip olan lazer cam tüp daha etkili bir işleme kabiliyeti sunabiliyor.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (1)

  • Yaşar Yılmaz cevap

    Merhaba
    Buy lazer C1008 modeli için 100w lazer tüp ihtiyacı var fiyat verirmisiniz
    İyi günler

    Şubat 5, 2020 , 11:47 am

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bize sorabilirsiniz.
Bize sorabilirsiniz.
Merhaba,
Yardımcı olabilir miyiz?